Плашат вандалите в Япония с ... ултразвук

https://blitz.bg/svyat/plashat-vandalite-v-yaponiya-s-ultrazvuk_news49930.html Blitz.bg

За да пресекат действията на тийнейджърите, които безчинства в тоалетните и останалите съоръжения в токийските паркове през нощта, местните власти изпробват в момента звуци с висока честота, които могат да бъдат чути само от младежи.

“Не успявахме да подобрим ситуацията и мислехме какво още да направим, когато разбрахме за “Mosquito” и решихме да го използваме”, заяви Нариюки Масуда, който отговаря за обществените паркове в японската столица. “Това е устройство, което издава високочестотни звуци, непоносими за онези, които ги чуват”, посочи Масуда. Местните власти решиха да вземат крути мерки, след като през миналат година младежите нанесоха на парка “Киташикахама” щети за общо 7 400 долара. “Не можем да направим нищо по въпроса освен да охраняваме парка”, твърди Масуда. Способността на хората да чуват високочестотни звуци намалява с възрастта. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай