Двадесет и четиримата офицери от иракските министерства на отбраната и на вътрешните работи бяха арестувани, защото са улеснявали „терористични операции“, а не защото са подготвяли преврат, съобщи официален източник.
„Кабинетът на главнокамандващия на армията съобщи, че са арестувани 24 офицери от МВР и МО, които нямат нищо общо с опит за преврат“, заяви в комюнике генерал Касем Ата, говорител на военното командване в Багдад. Главнокомандващ въоръжените сили на страната е премиерът Нури ал Малики. Генерал Ата уточни, че арестите са били извършени след получаването на информация, че някои офицери са улеснявали терористични действия и са помагали на лица, обявени извън закона, и на сътрудници на бившия режим на Саддам Хюсейн. По-рано днес отговорен служител в МВР, пожелал анонимност, заяви, че 30 офицери от пътната полиция и 7 офицери от структурите за сигурност на МВР са изпратени в затвора заради опит за държавен преврат. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.