Подпалиха църква, посещавана редовно от Сара Пейлин

https://blitz.bg/svyat/podpaliha-carkva-poseshtavana-redovno-ot-sara-peylin_news27094.html Blitz.bg

Силен пожар избухна в църквата, посещавана редовно от губернаторката на Аляска и бивша кандидатка за вицепрезидент на САЩ от Републиканската партия Сара Пейлин.

На сградата са нанесени сериозни поражения, щетите се оценяват на около един милион долара, съобщиха официални източници. Пожарникарите са били повикани късно вечерта в петък в църквата "Уосила Байбъл" в Уосила, щятя Аляска, родното градче на Пейлин. Петимата души, които се намирали в триетажната сграда, успели да излязат невредими. Според началника на противопожарната служба Джеймс Стийл пожарът изглежда съмнителен и вероятно е умишлен. Той обаче призна, че за момента няма никакви указания за евентуален мотив и намерения на извършителите. Самата Сара Пейлин заяви в комюнике, че се надява този инцидент да няма връзка с нейната кандидатура за вицепрезидент. Започнато е разследване, съобщиха официални източници. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай