Нина Добрев работи в Холивуд от 2000-та година, когато започва да участва в хитове като Degrassi, The Vampire Diaries и The Perks of Being a Wallflower. Но нейният дом с четири спални в Лос Анджелис не е типичното имение за Западен Холивуд, пише architecturaldigest.com. 
 


Добрев, която е българка и е прекарала част от детството си в южната част на Франция, се е облегнала на наследството си при замислянето на интериора. Докато въздушното усещане за хладнокръвие в Калифорния е очевидно в елегантните месингови детайли и изкуството и мебелите от местни източници, внимателното й запазване на архитектурата в испански стил от края на 20-те години на миналия век дава усещане за европейска елегантност.

Подобно на мнозина, които се потопиха в ремоделираща лудост през последната година, пандемията беше това, което подтикна Добрев да направи реконструкция. 

„Казвах, че съм живяла по-голямата част от живота си в самолети, защото постоянно пътувам за работа и удоволствие“, казва Нина Добрев. „Но пандемията беше първият път, когато бях в дома си за продължителен период от време“, казва тя, обяснявайки, че първото нещо, което е направила, е сама да боядиса целия екстериор на къщата.



„Може би това беше селската страна на мен, източноевропейското българско момиче, което изглежда така сякаш не иска да плаща много пари, за да дойдат куп хора да нарисуват това, и ми е скучно“, казва тя с смях. Каквото и да беше, тя отишла в The Home Depot за боя, и продължила да покрива жълтия екстериор на дома със свежо матово бяло.

Това не означава, че Добрев е минималист, що се отнася до цвета: „О, не, Нина не се страхува от цветовете“, казва Чарли Барщайн, който - под едноименната му фирма Charlie Barstein Interiors - е работил с Добрев по време на пандемията за реконструкция на жилището й. Най-голямото му предизвикателство и фокус на дома беше кухнята на Добрев. С маслинено-зелени шкафове и текстурирани теракотни подове, това напомня за красиво декорирана френска селска вила. Европейските влияния могат да се видят и другаде, от солекцията плочки от теракот, внесени от Италия до ретро изглеждащата гама Ilve (също италианска). 

Най-съществената промяна е премахването на стена, която е била част от оригиналната архитектура на сградата от 1929 г. Блокирайки трапезарията, тя ефективно създаде тясна кухня, която Добрев рядко използвала. Това не било толкова лошо, когато тя пътувала из цялата страна по различни проекти, но, както казва Добрев, „старата ми кухня беше моята кухня на 20-те години, а сега това е моята кухня за възрастни, 30-те години“.

Кухнята за възрастни на Добрев започна да прави пространството по-функционално. Първо, тя замени плотовете, като добави месарски блок за готвене и доломитови плочи за издръжливост. „Искам да имам деца в дома си, имам кучета и имам приятели“, разсъждава Добрев.

„Тя вече не живее само от поръчки с куриер“, добавя Барщайн. „Тя иска да готви и да приема гости, а аз исках да й осигуря място, където да го направи.“ 

Важна част от оборудването на Добрев за домакински задължения означава актуализиране на масата за хранене. Барщайн закупил ново, зашеметяващо парче от дъб с цвят на камила, в Instagram, след като се натъкнал на местния занаятчия Джош Джаксън.

Останалата част от дома получи повече от това, което Добрев описва като „фейслифт“, за разлика от цялостен ремонт. Това включва разширен кът за закуска с по-пухкави възглавници и включване на по-внимателен избор на цвят в хола. Това последно пространство включва и увеличена снимка на дивата природа, направена на сафари (централната част на стаята), и щампа на Бауи, подарена й от нейния приятел, сноубордистът Шон Уайт. „Това е най-хубавата част от цялата къща - кара ме да се чувствам като възрастна, официално пораснала.“

Превод: БЛИЦ