Полицията разпръсна демонстрантите от главния площад в Атина

https://blitz.bg/svyat/policiyata-razprasna-demonstrantite-ot-glavniya-ploshtad-v-atina_news26992.html Blitz.bg

Полицията в Атина успя да разпръсне демонстранти от главния площад в гръцката столица, но в центъра на града стълкновенията продължават, предаде РИА Новости.


Демонстрацията на площад Синтагма пред гръцкия парламент първоначално носеше мирен характер. Ученици и студенти проведоха мълчалива акция на протест – те запалиха свещи в памет на младежа, убит от полицай преди 8 дни. Сблъсъците започнаха, когато към протестиращите се присъедини тълпа от агресивно настроени анархисти. Части на полицията навлязоха на площада и разпръснаха демонстрантите. Веднага след това възникнаха стълкновения между анархисти и силите на реда в различни райони на града. Бяха подпалени няколко банки и сградата на министерството на обществените работи. Анархисти нападнаха полицейски участък в района Екзархия. Други се опитаха да влязат в щаб квартирата на парламентарната опозиция, но получиха отпор. Сега сблъсъците са съсредоточени около Политехническия университет в Атина, който вече повече от седмица е завзет от анархисти. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай