Полша не планира засилване на военното си присъствие в Афганистан, заяви министърът на отбраната на страната Богдан Клих.
“В момента не виждам необходимост от увеличаване на полския контингент в Афганистан, заяви Клих в коментар към решението на САЩ да изпрати през 2009 г. още между 20 000 и 30 000 военнослужещи в централноазиатската държава. В момента полският военен контингент в Афганистан наброява 1 600 военнослужещи, разположени в провинция Газни. В неделя от централата на НАТО в Брюксел призоваха останалите държави-членки на НАТО да последват примера на САЩ и да изпратят допълнителни бойни контингенти в размирната държава. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.