Полша не планира засилване на присъствието си в Афганистан

https://blitz.bg/svyat/polsha-ne-planira-zasilvane-na-prisastvieto-si-v-afganistan_news28266.html Blitz.bg

Полша не планира засилване на военното си присъствие в Афганистан, заяви министърът на отбраната на страната Богдан Клих.

“В момента не виждам необходимост от увеличаване на полския контингент в Афганистан, заяви Клих в коментар към решението на САЩ да изпрати през 2009 г. още между 20 000 и 30 000 военнослужещи в централноазиатската държава. В момента полският военен контингент в Афганистан наброява 1 600 военнослужещи, разположени в провинция Газни. В неделя от централата на НАТО в Брюксел призоваха останалите държави-членки на НАТО да последват примера на САЩ и да изпратят допълнителни бойни контингенти в размирната държава. /РИА “Новости”
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай