Поляк стана председател на новия Европейски парламент

https://blitz.bg/svyat/polyak-stana-predsedatel-na-noviya-evropeyski-parlament_news56185.html Blitz.bg

Йежи Бузек става първият председател на Европейския парламент от страна от бившия соцлагер.

Бившият полски премиер Йежи Бузек, който е активист на антикомунистическия синдикат "Солидарност", бе избран днес за председател на новия Европейски парламент (ЕП), който бе избран на 7 юни, отбелязаха световните медии. Първоначално най-голямата група в ЕПвропарламента – на Европейската народна партия (ЕНП), предложи на второто заседание на ЕП да бъде гласувана кандидатурата на Мануел Барозу, който се бори за втори мандат начело на Европейската комисия. В същото време обаче социалистите, либералите и зелените в ЕП настояха гласуването за ръководител на комисията да се отложи за октомври, след като бъде взето решение на референдума в Ирландия за Лисабонския договор. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай