Двайсет словашки миньори най-вероятно са загинали при експлозия в мина за лигнитни въглища в Хандлова, предадоха световните агенции, като се позоваха на министъра на икономиката Любомир Яхнатек.
Вече са открити телата на шест от тях. Според министъра останалите 14 изчезнали след експлозията на 330 м дълбочина миньори също са загинали.
Температурата е твърде висока, има твърде ниска концентрация на кислород и огромно количество въглероден двуокис, количество, което не можем да измерим с нашите уреди, обясни Яхнатек.
Според спасителите, които все още се намират под земята, тези условия не са позволили на никой от миньорите да оцелее.
Словашкият премиер Роберт Фицо заяви, че днес в страната ще бъде обявен национален траур.
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.