Потъна ферибот с 79 души на борда

https://blitz.bg/svyat/potana-feribot-s-79-dushi-na-borda_news57346.html Blitz.bg

Ферибот със 79 души потъна край бреговете на островната държава Тонга в Тихия океан. Новозеландски спасителни екипи са спасили 52 души, но 27 са изчезнали, съобщи Ройтерс.


Фериботът, превозвал и 30 автомобила, потънал на 86 км североизточно от столицата на Тонга Нукуалофа.

На местопроизшествието се очаква пристигането на още кораби, както и на самолет от Нова Зеландия. Метеорологичните условия са умерени, което означава, че има шансове да бъдат спасени и още хора. Фериботът е плавал от Нукуалофа за Хафева - град, намиращ се на островната група Номука./БЛИЦ


Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай