За първи път в историята японците консумират повече месо, отколкото риба, и този факт тревожи сериозно правителството на страната.
Особено охотво се отказват от морските дарове хората до 49-годишна възраст, които предпочитат пържолите и хамбургерите, се посочва в приетата от правителството "Бяла книга за добива на морски продукти". Според данните в нея през 2007 г. ежедневната консумация на риба на глава от населението е спаднало в Япония до 80,2 грама дневно, а на месо се е увеличила до 82,6 грама. Тенденцията се засилва и това подкопава позициите на националната риболовна промишленост, като същевременно очертава сериозни проблеми и в областта на здравеопазването. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.