През декември 15 посолства на САЩ в Европа са получили пликове с бял прах

https://blitz.bg/svyat/prez-dekemvri-15-posolstva-na-sasht-v-evropa-sa-poluchili-plikove-s-byal-prah_news27573.html Blitz.bg

Пликове с бял прах, който след това след това се е оказал нетоксичен, са били изпратени на 15 американски посолства в Европа през този месец, съобщиха Държавният департамент и ФБР, предаде Ройтерс.


„Петнадесет посолства получиха пликове с бял прах. Направени бяха първоначални тестове и всички те се оказаха отрицателни“, заяви говорителят на Държавния департамент Робърт Уд. ФБР съобщи в комюнике, че писмата до посолствата, както и подобни пликове, съдържащи бял прах, които са били изпратени в бюрата на 40 американски губернатори от 8 декември насам, са с пощенски марки от Тексас. Писмата са били получени в дипломатическите мисии на САЩ в Берлин, Берн, Брюксел, Букурещ, Копенхаген, Дъблин, Хага, Люксембург, Мадрид, Осло, Париж, Рига, Рим, Стокхолм и Талин, допълни Уд. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай