Президентът на Колумбия пипна свински грип

https://blitz.bg/svyat/prezidentat-na-kolumbiya-pipna-svinski-grip_news58702.html Blitz.bg

Колумбийският президент Алваро Урибе е болен от свински грип, предаде ДПА.

Външното министерство на Колумбия е информирало останалите правителства на страните в Южна Америка за здравословното състояние на Урибе, който в петък трябваше да вземе участие в среща на върха в Аржентина, на която имаше опасност да зарази и други политици.

Възможно е държавният глава да се е заразил със смъртоносния вирус именно в Аржентина, където свинския грип е широко разпространен. 57-годишният Урибе не е пациент с висок риск. "Неговият случай се развива задоволително и няма никаква опасност засега", уверяват от колумбийското правителство. Самият той иска да продължи да работи и по време на лечението си. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай