Президентският дворец на Саддам отново в иракски ръце

https://blitz.bg/svyat/prezidentskiyat-dvorec-na-saddam-otnovo-v-irakski-race_news28520.html Blitz.bg

Американски представител съобщи, че президентският дворец на бившия иракски президент Саддам Хюсеин ще бъде върнат на иракските власти от следващата година, предаде АФП.


Посолството на САЩ ще се премести в нова сграда, след като заемаха за тази цел двореца след военните операции, започнали през 2003 година. В него ще се нанесе Джалал Талабани. Дворецът е строен през 50-те години от крал Фейзал II. През 90-те години там се разполага Саддам Хюсеин и го прави своя официална резиденция. Сега той се намира в силно охраняваната „Зелена зона", където са разположени иракското правителство и други западни посолства. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай