Американски представител съобщи, че президентският дворец на бившия иракски президент Саддам Хюсеин ще бъде върнат на иракските власти от следващата година, предаде АФП.
Посолството на САЩ ще се премести в нова сграда, след като заемаха за тази цел двореца след военните операции, започнали през 2003 година. В него ще се нанесе Джалал Талабани. Дворецът е строен през 50-те години от крал Фейзал II. През 90-те години там се разполага Саддам Хюсеин и го прави своя официална резиденция. Сега той се намира в силно охраняваната „Зелена зона", където са разположени иракското правителство и други западни посолства. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.