Продължава изпращането на писма с бял прах до държавни учреждения в САЩ

https://blitz.bg/svyat/prodalzhava-izprashtaneto-na-pisma-s-byal-prah-do-darzhavni-uchrezhdeniya-v-sasht_news26713.html Blitz.bg

В щатските столици на Южна Каролина и Джорджия бяха получени поредните пощенски пликове с бял прах.

Представители на местните власти заявиха, че такъв плик е бил отворен в офиса на губернатора на Южна Каролина Марк Санфорд. Друг е бил открит в стаята за кореспонденция на щатския парламент н Джорджия. И в двата случаи не са били провеждани евакуации. Говорител на Санфорд заяви, че не знае до кого е бил адресиран пликът. Такива пликове с подозрителен бяр прах вече бяха получени през седмицата в офисите на губернаторите на Алабама, Аляска, Хавайските острови, Мейн, Мичиган, Минесота, Мисисипи, Мисури, Монтана, Оклахома, Роуд Айлънд и Тексас. Представители на част от щатските власти съобщиха, че прахът е бил брашно, царевично нишесте или друга безопасна субстанция на хранителна основа. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай