Произведоха милиардната мишка

https://blitz.bg/svyat/proizvedoha-miliardnata-mishka_news25479.html Blitz.bg

Калифорнийската компания “Логитек” произведе милиардната си компютърна мишка. Рядко една компания сама произвежда такива количества от един продукт, съобщи Би Би Си.

Новината идва в момент, в който анализаторите твърдят, че “дните на мишката се преброени”, пише на сайта си сръбският вестник “Блиц”. “Рядко в човешката история една компания произвежда един милиард от нещо”, изтъкна директорът на “Логитек” Рори Дули. “Вземете която и да е индустрия и ще видите, че това никога не се е случвало”, каза той. Според Дули новите технологии ще намерят място заедно с мишката. “Основната функция на мишката не се е променила от 40 години и това е една от причините за нейния успех. Това не означава, че няма място за интерфейс с докосване. Докосването ще облагороди нещата, които днес се правят с мишката или с клавиатурата”, оцени Дули. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай