Протести съпътстваха годишнината от нахлуването в Ирак

https://blitz.bg/svyat/protesti-sapatstvaha-godishninata-ot-nahluvaneto-v-irak_news40883.html Blitz.bg

Във Вашингтон, Холивуд и Сан Франциско се състояха демонстрации по време на годишнината от началото на инвазията на САЩ в Ирак, предаде АП.


Демонстририще поискаха "край на войната" в Ирак и изтегляне на американските войски. В американската столица се събраха около 3 000 души. Няколко демонстранти поставиха макети на ковчези пред офисите на военно-промишлените корпорации KBR и Lockheed Martin. В Сан Франциско няколкостотин демонстранти хвърляха полицейски палки и бутилки с вода в знак на протест, но до арести не се стигна. В акцията в Холивуд взеха участие няколкостотин души, като демонстрацията парализира автомобилното движение в северозападната част на Лос Анджелис. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай