Путин: Икономическите резултати за 2008 г. са добри

https://blitz.bg/svyat/putin-ikonomicheskite-rezultati-za-2008-g-sa-dobri_news25574.html Blitz.bg

Икономическите резултати в Русия за 2008 г. като цяло ще бъдат добри, заяви премиерът на Русия Владимир Путин по време на разговора си по “пряката линия” с населението на Русия.

“Планирахме ръст на икономиката от 7 – 7,5 %, а реалният ръст на икономиката ще е около 6,8 – 6,9 %. Най-големите проблеми са свързани с инфлацията. Максималното й ниво беше планирано да бъде 12 %, но в края на годината тя ще бъде около 13 %, което е свързано с вкарването на ликвидност в икономиката”, каза Путин, цитиран от ГазетаРу. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай