Путин: Няма да има одържавяване на икономиката

https://blitz.bg/svyat/putin-nyama-da-ima-odarzhavyavane-na-ikonomikata_news25625.html Blitz.bg

Държавата е готова да навлезе с капитал в частните компании, но няма да има национализация или одържавяване на икономиката във връзка с последиците от световната финансова криза. Това заяви премиерът на Русия Владимир Путин.

“Държавата не се готви да се възползва от ситуацията, за да премине към национализация и одържавяване”, каза Путин пред журналисти. Той отбеляза, че държавата е готова да навлезе в капитала на частните компании и да излезе от него след кризата при справедливи условия. Путин посочи, че държавата е готова да обсъжда участието си в частния капитал по молба на самите компании, предаде РИА “Новости”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай