Премиерът на Русия Владимир Путин разчита на позитивни промени в отношенията между Москва и Вашингтон след идването на власт на новата администрация на САЩ.
“Обикновено винаги, когато става смяна на властта във всяка страна, още повече в такава супердържава като САЩ, стават някакви промени. Много разчитаме, че това ще бъдат позитивни промени”, каза Путин при разговора си руснаците в пряк ефир, предаде РИА “Новости”. Той отбеляза също така, че в Москва се чува и това, че при изграждането на отношенията с Русия трябва да се взимат предвид нейните интереси. “Ако това не са просто думи и ако те бъдат трансформирани в практическа политика, то естествено нашата реакция ще бъде адекватна и нашите американски партньори веднага ще я почувстват”, заключи Путин. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.