Путин си купи “Лада Нива”

https://blitz.bg/svyat/putin-si-kupi-lada-niva_news42064.html Blitz.bg

Премиерът на Русия Владимир Путин разказа на среща с работници от “АвтоВАЗа”, че си е купил автомобил “Нива”, производство на най-големия руски автомобилен производител.

Служител на завода попита Путин кой автомобил тяхно производство би искал да си купи. “Нива”. Вече я имам, скоро ще оформя документите”, каза Путин, без да уточни кога и кой точно модел, предаде РИА “Новости”.
Правителството обсъжда възможността на АвтоВАЗ да бъдат отпуснати над 20 милиарда рубли, съобщи Путин, цитиран от ИТАР-ТАСС. По думите му днес ще бъде прието решението за обема финансови средства, които ще бъдат предоставени на компанията тя да се разплати с доставчиците и да покрие задълженията си.
Решението за подкрепа на АвтоВАЗ практически е прието, каза Путин. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай