"Приятелски огън": Норвежки изтребител пусна откос по вишка с цивилни хора

При инцидента за щастие няма пострадали

https://blitz.bg/svyat/quotpriyatelski-oganquot-norvezhki-iztrebitel-pusna-otkos-po-vishka-s-civilni-hora_news407550.html Blitz.bg

Военен самолет F-16 по погрешка обстреля наблюдателна вишка в Норвегия по време на тренировъчни стрелби, съобщава РИА Новости, позовавайки се на AP. Инцидентът е станал миналата седмица на остров Тарва. Според представител на ВВС на Норвегия, изтребителят е трябвало да порази цел, намираща се на 0,5 километра от наблюдателната вишка, но "нещо се объркало".

В момента на откоса до наблюдателната кула имало трима души, за щастие никой от тях не пострадал. Конструкцията обаче била сериозно повредена.

Назначен е специален комитет, който провежда разследване във връзка с обстоятелствата по инцидента.  

Превод: БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай