Фара Фосет се лекува от рак на правото черво, който се е разпространил и в черния й дроб, заяви неин продуцент.
В интервю по телефона продуцентът е лекарят на звездата заявиха, че Фосет е в болница в Лос Анджелис, където се възстановява от усложнения от медицинска процедура в Германия и “не е на прага на смъртта”. “Тя премина през незначителна процедура. Тази процедура доведе до малък кръвоизлив в мускулите на коремната стена”, което доведе до появата на хематом, причинил натиск и болка, заяви специалистът по ракови заболявания от Лос Анджелис д-р Лоурънс Пироу. Това е “проста” и стандартна процедура, въпреки че Фосет е провела експериментално лечение в Германия, добави д-р Пироу. “Тя се подобрява, така че ще се прибере у дома много скоро”, заяви продуцентът Крейг Нивиъс. “Тя се справя прекрасно. Борбата продължава ... Скоро няма да ходи никъде”, добави той. Въпреки това новината за разпространението на рака до толкова отдалечен орган бе ужасна. 62-годишната звезда от “Ангелите на Чарли” разбра, че има рак на правото черво през 2006 г. и първоначално бе лекувана с химиотерапия и облъчване, а не си направи операция, каквито съобщения се появиха, каза Нивиъс. През февруари 2007 г. Фосет обяви, че се е излекувала, но след 3 месеца скенер показа “не просто връщане към старото положение, но и метастази в черния дроб”, добави той. Последното лечение в Германия се опита да се справи с разпростарнението на рака точно в този орган, твърди продуцентът, без да посочи къде точно в Германия е била лекувана актрисата или да даде подробности за процеса на лечение. Според него обаче съобщенията в медиите, че са й трансплантирани стволови клетки, са били неверни. “Никога не е имало нищо общо със стволови клетки” или алтернативно лечение като хрущял от акула, клизма с кафе или недоказани диети за “детоксикация”, заяви той. “Подходът е доста по-научен. Това не е повърхностно лечение”, добави Нивиъс. Документалният филм “A Wing and a Prayer”, върху който Фосет работи от няколко години и чийто съпродуцент е Нивиъс, скоро ще бъде излъчен по телевизия “Ен Би Си” и там ще бъдат дадени подробности, каза той. Д-р Пироу, който заяви, че редовно се е консултирал с нейните лекари в Германия, обяви в официално съобщение, че актрисата е ползвала инвалидна количка, защото е изпитвала болка при ходене. Според него “тази болка, която идва от хематома, не е свързана с рака”. “Тя остава в добро разположение на духа и с пословичното си чувство за хумор. Била е в страхотна форма през целия си живот и притежава невероятна смелост и издръжливост”, добави той. От своя страна Нивиъс заяви, че сред подкрепящите Фосет са бившият й съпруг Райън О`Нийл, баща й и колегите й от “Ангелите на Чарли” Кейт Джаксън и Жаклин Смит. “Нека ви кажа какво не е тя. Както вече бе съобщено, не е в безсъзнание. Не е на прага на смъртта. Семейството й не се събира да се сбогува с нея”, посочи той. Междувременно в неделя Редмънд О`Нийл, синът на Фосет от Райън О`Нийл, бе арестуван за внасяне на наркотици в затвор и бе освободен под гаранция от 25 000 долара. През миналата година младежът бе арестуван заедно с баща си в къщата на актьора в Малибу по подозрение за притежание на метамфетамин по време на пробация по предишно обвинение за наркотици. Тогава той пледира невинен. /АП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.