Ръководителят на Скотланд Ярд подаде оставка

https://blitz.bg/svyat/rakovoditelyat-na-skotland-yard-podade-ostavka_news16816.html Blitz.bg

Ръководителят на Скотланд Ярд Йън Блеър подаде оставка след серия от обвинения за корупция и расизъм, отправени срещу него.

55-годишният Блеър съобщи, че лично е взел решението да се оттегли от поста си преди изтичането на договора му през януари 2010 година.Той беше подложен на ожесточени критики във връзка с убийството на бразилския гражданин Жан Чарлз де Менезес, който беше прострелян по време на антитерористична операция през юли 2005 година. /ДПА

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай