Разбиха контрабанден канал за марихуана в САЩ

https://blitz.bg/svyat/razbiha-kontrabanden-kanal-za-marihuana-v-sasht_news28421.html Blitz.bg

Властите в щата Аризона разбиха добре организирана американско-мексикански мрежа, вкарала контрабандно в САЩ над 900 тона марихуана.

Тридесет и девет души бяха арестувани по обвинения в углавни престъпления и почти 60 бяха привлечени под отговорност в рамките на едногодишно разследване на дейността на престъпната организация, известна като "Гарибалди-Лопес". Специалната полицейска операция доведе до залавянето на 10 тона марихуана, един килограм кокаин, 769 000 долара в брой, десетки автомобили и огнестрелно оръжие. Главният прокурор на Аризона Тери Годард каза, че бандата успявала да внася до 200 тона марихуана от Мексико в САЩ годишно от 2003 г. насам. общата стойност на наркотика се оценява на 1 млрд. долара. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай