Разформираха палестински оркестър, свирил за жертвите на Холокоста

https://blitz.bg/svyat/razformiraha-palestinski-orkestar-sviril-za-zhertvite-na-holokosta_news42014.html Blitz.bg

Младежки оркестър от Палестинската автономия бе разформиран, защото в сряда изпълнил концерт за евреи, оцелели от Холокоста.

Палестински чиновници съобщиха, че мярката е предприета, понеже музикантите са участвали в “политическа акция”. Според Седми канал на израелската телевизия представител на палестинските власти заявил, че оркестърът не е трябвало да свири, защото “Холокостът е политически въпрос”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай