Режат високите заплати на държавни чиновници в Румъния

https://blitz.bg/svyat/rezhat-visokite-zaplati-na-darzhavni-chinovnici-v-rumaniya_news28384.html Blitz.bg

Новото румънско правителство на премиера Емил Бок реши днес да ореже огромните заплати на ръководители на правителствени агенции и държавни компании, за да събуди чувство за отговорност при изразходването на държавни пари в условията на криза.

Сумите, които получаваха тези служители бяха в тотално несъответствие с актуалните заплати на румънското население, заяви Бок след първото заседание на кабинета, който снощи положи клетва. Той даде пример със заплатите на президентите на електрическата и газовата компании и националния авиопревозвач. Някои заплати на служители от това ниво надхвърляха 7000 евро и сега ще бъдат сведени до 1200 евро. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай