Русия "е в състояние да вложи до 10 млрд. долара в облигации на Международния валутен фонд, се посочва в писмо на руския премиер Владимир Путин до изпълнителния директор на фонда Доминик Строс-Кан.
"На 27 май изпратих писмо до изпълнителния директор на МВФ Строс-Кан, в което потвърдих, че Русия е в състояние да вложи до 10 млрд. долара в облигации на МВФ", се отбелязва в изявление на Путин, публикувано на официалния му уебсайт. "Тези допълнителни ресурси ще разширят възможностите на фонда в контекста на борбата с кризата. Същевремено сме убедени, че средствата, отпускани от Русия, трябва да бъдат използвани най-напред за помощ на нашите съседи от ОНД, включително и за решаването на проблемите, с които се сблъска Украйна в енергийната област. Признателни сме на Строс-Кан за първата конструктивна реакция. Украинското правителство е уведомено за същността на предложенията ни към МВФ и европейските ни партньори", се казва още в документа. /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.