Русия обяви: В рецесия сме

https://blitz.bg/svyat/rusiya-obyavi-v-recesiya-sme_news26763.html Blitz.bg

В Русия започна рецесия. В края на тази година ръстът на БВП ще бъде по-нисък от очакваните 6,8 %, съобщи заместник-министърът на икономическото развитие Андрей Клепач.

Рецесията започна, две тримесечия ще имаме спад в икономиката, каза Клепач пред журналисти. В световната практика за техническа рецесия се смята ситуацията в икономиката, при която в продължение на две тримесечия се регистрира спад в производството. По думите на Клепач ръстът на БВП в края на 2008 г. ще бъде по-нисък от очакваните 6,8 %. Той не уточни с колко по-нисък, предаде РИА “Новости”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай