Русия отпуска 2 милиарда долара на Беларус

https://blitz.bg/svyat/rusiya-otpuska-2-miliarda-dolara-na-belarus_news19584.html Blitz.bg

Русия ще отпусне два милиарда долара на Беларус в подкрепа на икономиката й по време на световната финансова криза, заяви вицепремиерът Алексей Кудрин, цитиран от РИА Новости.

"Миналата седмица Русия реши да задели два милиарда долара заем на Беларус" заяви Кудрин, който е също така финансов министър на Русия. Половината от сумата ще бъде отпусната през тази година, а втората половина - през 2009 г. По-рано този месец премиерът Владимир Путин обеща на среща в Минск руска подкрепа за финансовата система на Беларус срещу световната криза. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай