Русия: САЩ и НАТО са голяма заплаха

https://blitz.bg/svyat/rusiya-sasht-i-nato-sa-golyama-zaplaha_news48387.html Blitz.bg

Русия вижда в лицето на САЩ и НАТО най-голямата заплаха за международната и собствената сигурност, съобщава ДПА.

Президентът на Русия Дмитрий Медведев е представил план, който да гарантира сигурността на страната до 2020 година. Стратегията за сигурността включва инсталиране на глобални отбранителни ракетни обстановки на територията на Полша и Чехия. Самият документ е публикуван на официалния интернет сайт на Кремъл.

“Опитът на Вашингтон да си осигури световна мощ в военен аспект крие опасност в едно ново надпреварване за въоръжаване. Русия ще подържа една рационална и прагматична политика и няма да влиза в конфронтации”, се казва в текста, публикуван на уебсайта на Кремъл. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай