Във времето на финансова криза и масови уволнения руснаците използват всякакви номера, само да не ги съкратят. Първото, което е дошло на ум на мнозина, е да се “поразболеят” за няколко седмици.
Фондът за социално осигуряване, който изплаща болничните листове заедно с работодателите, прогнозира в скоро време увеличаване на “болните” сред работниците в промишлените отрасли, които са най-силно пострадали от финансовите проблеми, пише “Время новостей”. Според съветника на председателя на фонда Виктор Дубровски при създалите се условия работодателите се оказват заинтересовани работниците им временно да отсъстват “по уважителна причина”, тъй като се търсят начини за намаляване на разходите, а заплащането на болничния е по-изгодно от изплащането на пълна заплата. Във фонда вече се готвят за появата на откровени фалшификации, посочва Newsru. Ръководителите на московската милиция вече съобщиха за задържани продавачи на фалшиви удостоверения за бременност, които са толкова търсени в последно време от служителките в офиси. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.