Руските дипломати в Грузия ще работят в своето посолство, но под знамето на Швейцария

https://blitz.bg/svyat/ruskite-diplomati-v-gruziya-shte-rabotyat-v-svoeto-posolstvo-no-pod-znameto-na-shveycariya_news17361.html Blitz.bg

Част от останалите в грузинската столица Тбилиси служители от руското посолство ще работят в същата сграда, но над нея ще бъде издигнат швейцарският флаг, съобщи руски дипломат в Тбилиси.

"Интересите на Русия в Грузия ще бъдат представяни от Швейцария, в швейцарското посолство ще действа руски отдел, но чисто териториално руските дипломати и консулски служители ще се намират не в сградата на швейцарското посолство в Грузия, а в сградата на руското посолство, което продължава да е руска собственост", заяви дипломатът. По думите му "за решаването и съгласуването на всички технически процедури ще бъде нужно още време". /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай