Руските националисти обещават да отмъщават на властите

https://blitz.bg/svyat/ruskite-nacionalisti-obeshtavat-da-otmashtavat-na-vlastite_news26765.html Blitz.bg

В развитието на руския фашизъм експертите констатират нова тенденция. Сега националистите не само са готови да поемат отговорност за демонстративни убийства, но и обещават да отмъщават на чиновниците за “престъпленията на черните”.

Повод за този извод е изявлението на някоя си “Бойна организация на руските националисти”, която тази седмица обяви себе си за отговорна за неотдавнашното зверско убийство на гастарбайтер- таджикистанец. Както пише “Время новостей”, авторите на посланието обясняват престъплението с възмущението си от политиката на властите, които “продължават да вкарват тук инородци – гастарбайтери и да подкрепят кавказките спекуланти”. “Ако чиновниците продължават да заселват инородци в Русия, ще се наложи да започнем да унищожаваме чиновниците! Защото няма по-лош враг от предателя с властови правомощия, който е продал своя руски произход. Чиновници, ако не започнете да изселвате черните, ние ще започнем да отмъщаваме за техните престъпления на вас! И тогава ще полетят вашите глави”, се казва в писмото. Съобщението с признанието за причастност към това жестоко убийство е изпратено по електронната поща на Хюман райтс уоч. Към него е приложена снимка на отрязаната глава на 20-годишния гражданин на Таджикистан Салахетдин Азизов, чието обезглавено тяло беше открито в село Жабкино край Москва, посочва Newsru. Главата на жертвата пък беше подхвърлена от престъпниците на мястото, където по-рано беше убита ученичка. /БЛИЦ

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай