С неформална вечеря започна срещата на върха Русия-ЕС

https://blitz.bg/svyat/s-neformalna-vecherya-zapochna-sreshtata-na-varha-rusiya-es_news49589.html Blitz.bg

Президентът на Русия Дмитрий Медведев провежда с ръководството на ЕС неформална среща по време на вечеря, с която се открива двудневната среща на върха Русия-ЕС в Хабаровск.

Участват генералният секретар на Съвета на ЕС Хавиер Солана, председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу и Вацлав Клаус, президент на ротационния председател на ЕС Чехия.
Срещата се провежда в извънградския комплекс в село Краснореченское. След вечерята участниците в срещата ще се разходят с кораб по река Амур.
По-рано днес пред студенти от Тихоокеанския държавен университет Медведев обясни как Хабаровск е бил избран за място на провеждане на поредната среща на върха Русия-ЕС.
“Миналия път, когато се срещнахме в Ханти Мансийск, разговаряхме на вечерята. Те /представителите на ЕС/ още тогава казаха, че това е далече – пет часа /полет/. А аз им казах, изхождайки от концепцията за голяма единна Европа, че у нас Европа се простира от Атлантика до Далечния изток и им предложих да отидем на друго място. Те казаха, че са готови”, обясни Медведев.
Според него полетът от Европа до Хабаровск не е бил лек за представителите на ЕС поради продължителността му и смяната на часовите пояси.
“Затова пък те ще почувстват величието на Русия”, заключи Медведев, предаде РИА “Новости”. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай