Съдят серопозитивни холандци за умишлено заразяване със СПИН

https://blitz.bg/svyat/sadyat-seropozitivni-holandci-za-umishleno-zarazyavane-sas-spin_news18409.html Blitz.bg

Трима души бяха изправени на съд в Холандия по обвинение в преднамерено заразяване със СПИН на най-малко 14 души, на които те направили инжекции със своята заразена кръв.

Подсъдимите, които са на възраст между 35 и 49 години, давали обяви в интернет за хомосексуални вечеринки, на които потърпевшите били надрусвани с наркотици и подлагани на сексуални издевателства. След това им биели инжекции със заразената кръв. И тримата обвиняеми са серопозитивни. Те бяха арестувани през май и сега ги заплашва затвор до 21 години. Тримата не признават вината си. Според юристи кръвните проби на 12 от 14-те потърпевши са дали положителен резултат за СПИН. Задачата на обвинителите обаче не е лесна: те трябва да докажат, че заразяването е станало именно чрез инжекциите, а не при сексуален контакт, за което не се предвижда наказателна отговорност. Лекари в холандския град Грьонинген, където се провежда съдебният процес, още през 2006 г. отбелязаха рязко нарастване на разпространението на СПИН сред хомосексуалнат общност в града и в тази връзка започнаха издаването на брошури с предупреждение за опасността. /Би Би Си
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай