Салвадор изтегля контингента си от Ирак

https://blitz.bg/svyat/salvador-izteglya-kontingenta-si-ot-irak_news28386.html Blitz.bg

Салвадорският президент Елиас Антонио Сака обяви, че страната му ще прекрати военната си мисия в Ирак на 31 декември.

“При липсата на резолюция на ООН правителството на Салвадор реши да сложи край на присъствието ни в Ирак,” каза пред журналисти Сака. Салвадор поддържа контингент в състава а водените от САЩ коалиционни сили в Ирак от 2003 г. В момента там има около 200 салвадорски войници. /АФП

Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай