Сърбия: Никога няма да подкрепим санкциите срещу Русия

ЕС трябва да обединява всички народи, обяви посланикът в Москва Славенко Терзич

https://blitz.bg/svyat/sarbiya-nikoga-nyama-da-podkrepim-sankciite-sreshtu-rusiya_news392638.html Blitz.bg

Сърбия никога няма да се присъедини към санкциите на Евросъюза срещу Русия, заяви сръбският посланик в Москва Славенко Терзич, предаде РИА Новости. „Вие добре знаете, че ние не се включихме в санкциите срещу Руската федерация и никога няма да го направим“, каза Терзич на пресконференция в агенция „Россия сегодня“.

По думите на посланика на Сърбия в РФ, сръбската страна счита, че въвеждането на санкции не може да разреши нито един въпрос.
„Считаме, че ЕС е асоциация, която трябва да обединява всички народи. Ние ще се радваме, ако в бъдеще отношенията между Русия и Евросъюза се подобряват“, отбеляза Терзич. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай