Саркози иска засилване на сътрудничеството с Испания

https://blitz.bg/svyat/sarkozi-iska-zasilvane-na-satrudnichestvoto-s-ispaniya_news46267.html Blitz.bg

Френският президент Никола Саркози, който е на официално посещение в Испания, изрази желание за засилване на сътрудничеството между двете страни в борбата срещу тероризма.

Саркози заяви на традиционните тостове по време на официалната вечеря, дадена от крал Хуан Карлос и кралица София, че иска сътрудничеството в тази област, "което и сега е толкова тясно", "да се засилва още". "ЕТА е бич, терористите са убийци, независимо дали става въпрос за ЕТА или "Ал Кайда", каза френският държавен глава. "Френската република винаги ще бъде изцяло и безусловно до испанската демокрация срещу тероризма. Изправени срещу този бич, които приема омразното лице на ЕТА или на "Ал Кайда", ние няма да свалим гарда, тъй като наш дълг е да защитаваме гражданите, да даваме справедливост на жертвите и да опазваме демокрацията, която имаме честта да представляваме. И в края на пътя, ще победим", заяви Саркози. Президентът подчерта, че двете страни споделят една европейска съдба и увери Испания в пълната подкрепа от страна на Франция при нейното председателство на ЕС пред първата част на 2010 г. Крал Хуан Карлос от своя страна подчерта "дълбоката хармония" между френския и испанския народ, които са ангажирани в европейското изграждане. Той изрази пълната си увереност, че колкото по-голям е напредъкът в двустранните отношения, толкова повече и двете страни могат да допринесат за засилването на интеграцията на Европа". Крал Хуан Карлос изказа благодарност на Франция за нейното сътрудничество с Испания в борбата срещу тероризма и организираната престъпност. /АФП
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай