Саркози се срещна с Далай Лама

https://blitz.bg/svyat/sarkozi-se-sreshtna-s-dalay-lama_news25946.html Blitz.bg

Френският президент Никола Саркози се срещна с тибетския духовен водач Далай Лама в полския град Гданск въпреки предупрежденията на Китай, предаде АФП.


От пресслужбата на Елисейския дворец потвърдиха, че срещата се е състояла. „Трябва да подходим към това със спокойствие. Светът има нужда Китай да е открит и да участва в дискутирането на всички важни въпроси. Китай се нуждае от силна Европа, която дава работа на китайските компании”, заяви Саркизи малко преди срещата си с тибетския духовен лидер.

„Никога не съм се колебал. Винаги ясно съм посочвал, че съм готов да се срещна с Далай Лама през 2008 година”, добави френският президент. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай