САЩ бомбардира Йемен заради...

https://blitz.bg/svyat/sasht-bombardira-yemen-zaradi_news492693.html Blitz.bg

„Ударите бяха извършени с подкрепата на правителството на Йемен“, отбеляза капитанът от флота Джеф Дейвис. Той обясни, че целта на нападението е била да се повлияе на „способностите (на организацията) да координира терористични атаки в чужбина", предава CNN, цитиран от Фокус.

Също така да ограничи техните възможности да използват завзетата територия от легитимното правителство на Йемен като сигурно място за подготвяне на терористични заговори. 
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай