САЩ чака 1,6 трилионa долара бюджетен дефицит

https://blitz.bg/svyat/sasht-chaka-16-triliona-dolara-byudzheten-deficit_news69390.html Blitz.bg

През настоящата 2010 година правителството на САЩ прогнозира рекорден бюджетен дефицит, който да достигне до 1 трилион и 600 млрд. долара, съобщават световните агенции.

От Белия дом потвърдиха, че през финансовата 2010 – 2011 година администрацията на президента Барак Обама е планирала да бъдат отделени допълнително 100 млрд. долара за борба с безработицата.

Парите ще бъдат набавени чрез въвеждане на нови данъци, с които ще бъдат обложени по-заможните граждани на САЩ. Статистиката сочи, че през декември миналата година безработицата в САЩ достигна 10%. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай