САЩ глобиха Exxon Mobil с 6,1 млн. долара

https://blitz.bg/svyat/sasht-globiha-exxon-mobil-s-61-mln-dolara_news27585.html Blitz.bg

САЩ наложиха глоба на нефтената компания Exxon Mobil на стойност 6,1 млн. долара за замърсяване на околната среда, предаде АП.


Както се споменава в изявление за пресата на министерството на правосъдието в САЩ, дейността на нефтопреработвателните заводи в Тексас, Луизиана и Калифорния е извършвана в нарушение със закона, което е станало причина за налагането на глобата. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай