САЩ наложиха глоба на нефтената компания Exxon Mobil на стойност 6,1 млн. долара за замърсяване на околната среда, предаде АП.
Както се споменава в изявление за пресата на министерството на правосъдието в САЩ, дейността на нефтопреработвателните заводи в Тексас, Луизиана и Калифорния е извършвана в нарушение със закона, което е станало причина за налагането на глобата. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.