САЩ и Индия подписаха ядреното споразумение

https://blitz.bg/svyat/sasht-i-indiya-podpisaha-yadrenoto-sporazumenie_news18046.html Blitz.bg

САЩ и Индия подписаха ядреното споразумение, което ще им позволи за първи път от 30 години да осъществяват търговски сделки в областта на използването на атомната енергия за мирни цели.

Подписите положиха американският държавен секретар Кондолиза Райс и индийският министър на външните работи Пранаб Мукерджи. Той заяви, че договорът открива широк потенциал за партньорство между двете държави. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай