САЩ: Иран отново прибегна до "риторика, пълна с омраза"

https://blitz.bg/svyat/sasht-iran-otnovo-pribegna-do-ritorika-palna-s-omraza_news45185.html Blitz.bg

Иран отново си послужи с "риторика, пълна с омраза", заяви на редовен брифинг говорителята на Белия дом Робърт Гибс, след като бе помолен да опише реакцията на американския президент Барак Обама на изказването на иранския президент Махмуд Ахмадинеджад, направено на конференцията за борба с расизма в швейцарския град Женева.

Ахмадинеджад описа по-конкретно Израел като "жестока, репресивна и расистка държава". Гибс отбеляза, че точно тази риторика е една от причините, накарала американското правителство да вземе решение, че участието на представители на САЩ на конференцията "би било неразумно". "Безусловно, Обама изобщо не е съгласен с това, което бе казано", посочи говорителят. Навъпрос дали тази риторика няма да подкопае опитите на Обама да уреди взаимоотношенията с Иран, Гибс отбеляза, че президентът "продължава да преразглежда стратегията си, тъй като е очевидно, че действието по стария начин няма да донесе желаните промени". "Към това бе насочено посланието на президента, направено в навечерието на новата година", добави той. Гибс подчерта, че "в интересите на страната е да направим всичко по силите си, за да предотвратим появата на ядрено оръжие в Иран". /ИТАР-ТАСС
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай