Северна Корея спря подготовката за пускане в действие на ядрения си реактор в Йонбьон, след като през изминалата седмица бе сключено споразумение между САЩ и комунистическата държава, съобщиха от американския държавен департамент.
Според дипломатическото ведомство на САЩ това показва, че КНДР е започнала да изпълнява своите обещания. “Северна Корея спря подготовката за пускане на своя реактор. Работата на всички уреди е прекратена”, заяви говорителят на държавния департамент Шон Маккормак. /Ройтерс
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.