САЩ засега не планират да затворят границата си с Мексико заради епидемията от свински грип, заяви президентът Барак Обама, предаде РИА Новости.
"Както вече отбелязах, свинският грип е причина за дълбоко безпокойство, но не и за паника", каза Обама на пресконференция. Той добави, че по отношение на свинския грип се вземат мерки, подобни на мерките при избухването на други грипни епидемии. "Сложността идва оттам, че това е нов вирус и не е съвсем ясно как ще реагира", отбеляза американският президент. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.