Пентагонът съобщи, че американският Държавен департамент е одобрил продажба на противотанкови ракети "Джавелин" от САЩ на Естония, предаде Ройтерс.
Министерството на отбраната уточни, че стойността на потенциалната сделка се оценява на 296 милиона долара, допълни световната агенция.
Подизпълнител ще бъде съвместната компания на оръжейните производители Ар Ти Екс и "Локхийд Мартин", пояснява Ройтерс.
По-рано стана ясно, че Съединените щати ще извършат повторен анализ на цялата помощ, която е била преведена на Украйна през последните години.
Американската администрация ще разгледа подробно този въпрос, ако бъде разкрита злоупотреба. Това заяви държавният секретар на САЩ Марко Рубио, съобщават от пресслужбата на Държавния департамент.
Той отбелязва, че САЩ имат назначен специален генерален инспектор по този въпрос. Той ще бъдат отговорен за разходите за предоставената помощ.