В САЩ е била предприета необходимата подготовка в случай, че Северна Корея изстреля балистична ракета. Това съобщи прессекретарят на Белия дом Робърт Гибс, който съпровожда американския президент Барак Обама на срещата на върха на НАТО, предаде ИТАР-ТАСС.
По думите на Гибс, ако изстрелването бъде осъществено, САЩ ще го разглеждат като “провокативен акт”, нарушаващ резолюции на Съвета за сигурност на ООН.
САЩ призовават Северна Корея “да се откаже от изстрелването на всякакъв тип ракети”. Както заяви по-рано и.д. ръководител на пресслужбата на Държавния департамент на САЩ Робърт Ууд, това ще бъде контрапродуктивно и само ще засили напрежението в региона. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.