САЩ приветстват нормализирането на отношенията между Армения и Турция

https://blitz.bg/svyat/sasht-privetstvat-normaliziraneto-na-otnosheniyata-mezhdu-armeniya-i-turciya_news45506.html Blitz.bg

Държавният департамент на САЩ приветства заявлението на Армения и Турция за нормализиране на двустранните отношения, предаде Интерфакс.


Държавният департамент отбелязва, че позицията на САЩ от дълго години се свежда до това, че нормализирането на отношенията трябва да стане без предварителни условия и рамките на разумен период от време. “Призоваваме двете страни да действат в съответствие с уговорените планове и рамки”, се казва в изявление на ведомството. В него се подчертава, че САЩ очакват нормализирането на двустранните отношения да спомогне за мира, сигурността и стабилността в целия регион. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай