САЩ ще е домакин на среща между световните лидери

https://blitz.bg/svyat/sasht-shte-e-domakin-na-sreshta-mezhdu-svetovnite-lideri_news19177.html Blitz.bg

Държавният глава на САЩ Джордж Буш покани в Ню Йорк световните лидери, за да бъде обсъдена световната финансова криза и да бъдат взети конкретни мерки за решаването на проблема.

Новината бе съобщена по време на посещението на френския президент Никола Сакорзи в САЩ. На предстоящия форум, който Буш ще организира, ще се обсъдят не само евентуалните решения на проблема сега, но и ще бъдат предложени различни идеи за предотвратяване на подобни кризи в бъдеще. Очаква се на срещата да присъства и председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозо. /БЛИЦ
Абонирайте се за нас в Google News Showcase, за да следите най-важните новини от деня.
Коментирай